Konya Arçelik Çamaşır Makinası Servisi

 

arçelik-çamasir-makinesi_Konya’nın tüm merkez ilçelerinde diğer ürün guruplarında olduğu gibi çamaşır makinelerinin montaj tamir ve bakım hizmetleri vermekteyiz.Hizmet kapsamımız Selçuklu-Meram-Karatay ilçelerine bağlı olan olan tüm mahalleleri kapsamaktadır.Çamaşır makinanız için teknik destek almak için 0332 321 22 15 nolu telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.Konya arçelik özel servisi olarak size bir telefon kadar yakınız.

Çamaşır makinanaları sık karşılaşılan arızalar ve neden olabilecek  parçalar

-Çamaşır makinesi su boşaltmıyor.

Büyük olasılık pompa motoru arızalıdır veya pompa moturundan kaynaklı problem vardır.Sorun pompa motorunda ise pompa motorunun değişmesi gerekebilir.Su boşalmıyor şikayetin de kullanıcı hatası olarak karşımıza çıkan sorun ise sıkma iptal tuşunun basılı olmasıdır bu tuş bir çok arçelik çamaşır makinasında olup bazı müşterilerimiz bu tuşa basılı unuttukları için çamaşırlar sıkma yapılmadığından ıslak olarak çıkmaktadır.

-Çamaşır makinesi sesli çalışıyor.

Cihazınızın sesli çalışmasının diğer arızalarda olduğu gibi bir çok nedeni olabilir.En çok karşılan arıza tipi ise kazan rulmanlarının dağılmasından kaynaklanır.Ayrıca motor rulmanlarının dan veya  amortisörler den de kaynaklanabilir.Veya kazan ile tambur arasına sıkışan bir cisimden de de ses yapabilir.

-Çamaşır makinesi temiz yıkamıyor.

Bu sorununda bir çok nedeni olabilir en çok karşılaşılan arızlar cihaz su ısıtmıyor olabilir bu durumda cihazın rezistans termostat gibi su ısıtma ile birebir ilgili olan parçaların kontrol edilmesi gerekmektedir.Ayrıca cihazın tahliye hortumunun içerisine su girebilecek şekilde olmasıda aynı sorunu doğura bilir.

-Çamaşır makinası sürekli su alıp boşaltıyor veya program ilerlemiyor.

Çamaşır makinesi sürekli su alıp boşaltıyor ve program ilerlemiyorsa makinenin tahliye hortumu yerde olduğu için sifon yapıyordur genellikle bu durum tahliye hortumunu ilave edilmesinde görülmektedir.Tahliye hortumunu su bitiş noktası yaklaşık 60 cm yüksekliğe kaldırılsa sorun ortadan kalkabilir.

-Çamaşır makinesi çalışmıyor.

Bu durumunda birden çok sorunu ortaya çıkabilir. Çalışmamasının bir kaç nedeni elektrik prizinde elektrik olmayabilir.Cihazın kablosunda sorun olabilir.

-Çamaşır makinesinin kapısı kilitlenmiyor.

Bu sorunun büyük ihtimal nedeni kapı kilit rolesi olabilir rolenin değiştirilmesi gerekebilir.Ayrıca kapı mandalındaki problemde kapının kilitlenmesini etkileye bilir.arçelik-çamasir-makinasi

 Çamaşır makinesinin tarihçesi

Çamaşır makinesi 1908′de Alva John Fisher tarafından icat edildi. Makinenin içine yatay olarak yerleştirilmiş metal tambura kirli çamaşırlar konuluyordu. Tambur, elektrik yardımıyla döndürülüyor ve hareket sırasında çamaşırlar sürekli suyla temas ederek temizlenmiş oluyordu. İlk kurutuculu çamaşır makinesi ise 1924′te üretildi.1937 yılında Bendix Corporation adlı şirket ilk tam otomatik çamaşır makinesini üretti. 1940′lı yıllardan itibaren tam otomatik makineler ev hanımlarının hizmetine girmeye başladı. 1950′li yıllarda yavaş yavaş dünyaya yayılıyordu. 1962′lere doğru gelişme yaşanıyordu halka yavaş yavaş kolaylıklar sağlanıyordu

arcelik

 

Arçelik Tarihçesi

Arçelik, 1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından kurulan, Türkiye merkezli bir beyaz eşya ve teknoloji şirketi.

1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından Sütlüce’de kurulmuştur. Türk beyaz eşya sektöründe ilk adımları atan Arçelik, 1959′da ilk çamaşır makinesini, 1960′da ilk buzdolabını üretmiştir. 1968 yılında Çayırova tesislerine taşınmış, 1970′li ve 80′li yıllarda ürün gamı genişletilerek 1975′de Eskişehir Buzdolabı, 1979′da İzmir Elektrikli Süpürge, 1993 yılında Ankara Bulaşık Makinesi işletmeleri faaliyete geçirilmiştir.

1999 büyüme ve yeniden yapılanma yılı olmuştur. Haziran ayında, pişirici cihazlar üretimi yapan Ardem şirketi ve aynı yıl Aralık ayında Türk Elektrik Endüstrisi A.Ş. ile Atılım ve Gelişim Pazarlama A.Ş. tek tüzel kişilik olarak Arçelik A.Ş. çatısı altında birleştirilmiştir. Ocak 2001’den başlayarak, Beko Ticaret tarafından yürütülen Beko markalı ürünlerin yurtiçinde pazarlanması ve satışı Arçelik A.Ş. tarafından yürütülmeye başlanmıştır. Üretim ve satış/pazarlama faaliyetlerinin tek elden yönetimini sağlayan yeni organizasyon modeli ile faaliyetlerin eşgüdümlü yürütülmesine ve verimlilik artışına imkân tanıyan bir yapı oluşturulmuştur.

Arçelik A.Ş., Arçelik, Beko, Altus, Elektra Bregenz, Blomberg, Arctic, Leisure, Flavel ve Tirolia markaları ile yerel ve uluslararası pazarlarda tüm tüketici segmentlerine hitap edecek bir ürün gamına sahiptir.

Toplam patent başvurusu 300’lü rakamlara ulaşan Arçelik A.Ş., Türkiye’de 1996 yılından bu yana yapılan tüm patent başvurularının %10’una sahiptir. Ayrıca, Avrupa çapında dayanıklı tüketim sektöründe en çok patente sahip ilk dört şirket arasında yer almaktadır.

2004 yılında Avrupa Komisyonu’nun düzenlediği enerji verimliliği konulu yarışmada 900 katılımcı arasında büyük ödülü standart bir A enerji sınıfı modelden %58 daha az enerji harcayan bir buzdolabı ile kazanmıştır.

2008 yılına gelindiğinde Beko Elektronik A.Ş.’nin ticari unvanı Grundig Elektronik A.Ş. olarak değiştirilmiş, bir yıl sonra da Arçelik A.Ş. ile Grundig Elektronik A.Ş. birleşmesi tamamlanmıştır.

2011 yılının ilk 6 ayı itibariyle 4 ülkede (Türkiye, Romanya, Rusya, Çin) 11 üretim tesisi, 10 markasıyla birlikte 100′ün üzerindeki ülkede pazarlama ve dağıtım ağına sahiptir.

Arçelik A.Ş., Temmuz 2011 tarihinde Güney Afrika’nın beyaz eşya üreticisi, Defy Appliances Limited (“Defy”) şirketini Franke Holding AG’den satın almak üzere anlaşma imzalamıştır.

Kaynak Wikipedia.

About The Author

Konya Güney Servis

2005 yılından itibaren Konya merkezde Beyazeşya,Kombi ve Küçük ev aletleri kategorisinde hizmet vermekte olan firmamız her geçen gün artan tecrübesi ile müşterilerimize daha fazla yardımcı olmayı hedeflemektedir. Google+

Number of Entries : 108